LAN kontroler V3 w obudowie
Jest to całkowicie nowe urządzenie o znacznie poszerzonej funkcjonalności w stosunku do wersji v2. Działa jako serwer www, na którym prezentowane są odczyty różnego rodzaju czujników: temperatury, wilgotności, napięcia, prądu, zdarzeń oraz pozwala kontrolować zdalnie do 6 wyjść. Urządzenie zaprojektowano i wyprodukowano w Polsce.
W nowej wersji dodane zostały wzmacniacze do pomiaru małych sygnałów - dzięki temu możliwy jest na przykład prosty i bezpieczny pomiar prądu AC. Dostępne są także wyjścia z modulacją PWM do sterowania na przykład jasnością oświetlenia lub prędkością silnika elektrycznego, a także sterowanie serwomechanizmów modelarskich. Dla ułatwienia montażu w odległych instalacjach płytka może być zasilana przez PoE. Aktualizowanie oprogramowania przez użytkownika jest teraz bardzo proste.
Nowa wersja oznacza także nowe możliwości rozszerzeń - oprócz szyny 1wire do odczytu temperatur dostępny jest szeregowy port I2C, do którego są przygotowywane odpowiednie czujniki. Obecnie jest już dostępny czujnik wilgotności i temperatury AM2320. Jest także nowy spliter magistrali 1wire wraz z I2C oraz nowa płytka przekaźników. Spliter i płytka przekaźników są na podstawce z możliwością montażu na szynie DIN.
Zastosowany wydajny 32-bitowy procesor pozwolił na stworzenie nowoczesnej strony www o dużej funkcjonalności przy użyciu zaawansowanych narzędzi. Rozwijane menu, funkcjonalna grafika, przesuwane pola i przyciski decydują o wygodzie użytkowania. Dodatkowo istnieje możliwość włączenia i wyłączenia widoczności elementów oraz załadowania swojego tła stwarza ogromne możliwości konfiguracyjne i aplikacyjne dla zaawansowanych użytkowników, chcących spersonalizować kontroler do własnych wymagań.
Nowa wersja ma bardziej rozbudowaną funkcję programowania działania przy spełnieniu warunku na którymś z sensorów. Obecnie możemy sprawdzać warunki jednocześnie na dwóch wejściach i ustawić operator logiczny kiedy wyjście ma zostać wysterowane. Możemy wygodnie konfigurować i dodawać kolejne linie naszego "programu".
Przydatny dla wielu zastosowań może być Scheduler, pozwalający włączyć / wyłączyć urządzenia o określonej porze lub na określony czas. Nowością w wersji v3 jest także wprowadzenie wirtualnego wyjścia EVNT. Możemy go użyć jako warunku w tablicy zdarzeń, prosto programując w ten sposób czas i okoliczności włączenia zdarzenia. Nowy wygląd Schedulera powoduję że jest on prostszy w obsłudze, daje rozbudowane możliwości ustawiania nie tylko na dzień tygodnia ale i na konkretną datę.
Dane techniczne:
- napięcie zasilania: 8 V ÷ 55 V DC
- pobierana moc:1 W
- zasilanie PoE:TAK, pasywne
- interfejsy: Ethernet 100 Mbit
- przekaźnik: 255 V AC, 10 A
- zakres temperatur pracy: –20 do + 85 °C
- wymiary (szerokość x długość): 60 x 68 mm (bez wtyków)
- waga:100 g (kompletny zestaw z obudową i wtykami)