Bardzo bogate możliwości rozszerzeń – oprócz szyny 1wire do odczytu temperatur czujnikami DS18B20 dostępny jest szeregowy port I2C, na tym samym złączu RJ12. Oznacza to możliwość podpięcia wielu czujników i innych urządzeń. Na przykład obsługiwane są czujniki temperatury/wilgotności AM2320 i BME280, wyświetlacz OLED0.96′ i zegar czasu rzeczywistego. Do tej magistrali przygotowaliśmy również nową uniwersalną płytkę tB. Pozwala nona na jednoczesne podłaczenie 6-ciu czujników DS18B20, wyświetlacza i czujnika I2C np BME 280. W ofercie jest rozdzielacz 1wire z obsługa I2C. i kompaktowa płytka przekaźników. Wszystkie te akcesoria są na podstawce z możliwością montażu na szynie DIN.
Lan Kontroler to urządzenie uniwersalne o otwartej architekturze komunikacji z innymi urządzeniami lub serwerami. Obsługiwane do komunikacji protokoły HTTP, SNMP i MQTT zapewniają ogromne możliwości zdalnego odczytu lub kontroli wyjść nawet gdy urządzenie znajduje się za routerem.
Zastosowany wydajny 32-bitowy procesor pozwolił na stworzenie nowoczesnej strony www o dużej funkcjonalności przy użyciu zaawansowanych narzędzi. Rozwijane menu, funkcjonalna grafika, przesuwane pola i przyciski decydują o wygodzie użytkowania. Dodatkowo istnieje możliwość włączenia i wyłączenia widoczności elementów oraz załadowania swojego tła. Razem z mośliwścią logowania jako administrator lub użytkownik z nadanymi uprawnieniami do sterowania na stronie Status stwarza ogromne możliwości konfiguracyjne i aplikacyjne dla zaawansowanych użytkowników, chcących spersonalizować kontroler do własnych wymagań.
WATCHDOG
W nowa wersji nie mogło zabraknąć podstawowej funkcjonalności, jak jest obecna od początku rozwijania urządzenia. Obecnie możemy monitorować 6 urządzeń i do dyspozycji jest znacznie więcej opcji konfiguracyjnych.
TABLICA ZDARZEŃ
Urządzenie ma bardzo rozbudowaną funkcję programowania działania przy spełnieniu warunku na którymś z sensorów. Obecnie możemy sprawdzać warunki jednocześnie na dwóch wejściach i ustawić operator logiczny kiedy wyjście ma zostać wysterowane. Dostępne są wyjścia wirtualne, które mogą być wykorzystane do bardziej złożonych konfiguracji zdarzeń. Możemy wygodnie konfigurować i dodawać kolejne linie naszego „programu”.
SCHEDULER
Przydatny dla wielu zastosowań może być Scheduler, pozwalający włączyć / wyłączyć urządzenia o określonej porze lub na określony czas. Nowością w wersji v3 jest także wprowadzenie wirtualnego wyjścia EVNT. Możemy go użyć jako warunku w tablicy zdarzeń, prosto programując w ten sposób czas i okoliczności włączenia zdarzenia. Nowy wygląd Schedulera powoduję że jest on prostszy w obsłudze, daje rozbudowane możliwości ustawiania nie tylko na dzień tygodnia ale i na konkretną datę.
APLIKACJA na smartfon (Android)
Prosta aplikacja na telefon z systemem Android znacząco rozszerza mozliwości uzycia Lan Kontrolera v3. W każdej chwili można sprawdzić odczyt czujnika lub przełączyć wyście. Idiomatyczne ikony reprezentują typowe sensory a kolor czerwony/zielony stan wyjścia podobnie jak na stronie www Lan Kontrolera.