MikroTik LtAP LR8G LTE6 kit (LtAP-2HnD&FG621-EA&LR8G) to wodoszczelny, odporny na warunki atmosferyczne bezprzewodowy zestaw złożony z punktu dostępowego (LtAP) pracującego w paśmie 2,4 GHz i standardzie 802.11b/g/n oraz karty R11eL-FG621-EA obsługującej łączność 3G, 4G (LTE kat. 6) i karty R11E-LR8G LoRa. Dzięki wbudowanemu modemowi GPS i wejściu zasilania automotive urządzenie może być z powodzeniem wykorzystywane w logistyce i montowane w różnego rodzaju pojazdach, np. w celu śledzenia trasy.
Urządzenie wyposażone jest w zintegrowaną antenę LTE o zysku 4 dBi (z dwoma złączami u.fl), port USB oraz jeden gigabitowy port Ethernet 10/100/1000Mb/s i port szeregowy RS232, który zapewnia dostęp do konsoli w celu debugowania. LtAP posiada także trzy sloty na kartę miniSIM do przełączania między operatorami komórkowymi oraz zintegrowane wsparcie GNSS (GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo), dzięki czemu jest to idealne urządzenie do stosowania w samochodach, autobusach czy pociągach w celu śledzenia ich lokalizacji w czasie rzeczywistym (przykładowa konfiguracja od MikroTik). Zewnętrzna antena GPS nie jest częścią zestawu. Należy ją zamówić osobno. Proponowany model anteny to MikroTik ACGPSA.
MikroTik LtAP LR8G LTE6 kit to nowy model wyposażony w modem CAT6 LTE, który zwiększa prędkość mobilnego internetu, jednocześnie obniżając cenę LtAP. Modem LTE6 umożliwia również agregację pasm nośnych, dzięki czemu urządzenie może korzystać z wielu pasm jednocześnie. Oznacza to lepszą responsywność w zatłoczonym środowisku i wyższą wydajność w przypadku słabszego sygnału na wsi.
LtAP LR8G LTE6 kit umożliwia transmitowanie sieci WiFi w paśmie 2,4 GHz z maksymalną teoretyczną przepustowością 300 Mb/s (2x2 MIMO, standardy IEEE 802.11 b/g/n). Natomiast maksymalna teoretyczna przepustowość połączenia LTE kat. 6 wynosi 300 Mb/s podczas pobierania danych i 50 Mb/s podczas wysyłania danych. Dzięki połączeniu z internetem mobilnym urządzenie ma dostęp do danych w każdym miejscu, co dodatkowo zwiększa jego możliwości w trudnych warunkach.
Modem LoRa 8 służy jako Gateway do sieci Lora. Protokół ten służy do komunikacji bezprzewodowej z myślą o IoT (Internet of Things). Wykorzystuje niskie częstotliwości (863 - 870 MHz), dzięki czemu umożliwia transmisję na bardzo duże odległości. Doskonale nadaje się do podłączenia różnego rodzaju czujników pobierających dane. R11e-LR8G obsługuje 8 różnych kanałów w paśmie 868EU, funkcję Listen Before Talk (LBT) i skanowanie spektralne. Nowy model R11E-LR8G posiada wyjątkowa czułość Rx do -141 dBm dla częstotliwości 868 MHz, zapewniająca niezawodną komunikację dalekiego zasięgu.
Urządzenie wyposażone jest w dwurdzeniowy procesor 880 MHz i 128 MB pamięć RAM do radzenia sobie z dużymi obciążeniami. LtAP może być zasilany poprzez pasywne PoE, gniazdo DC lub złącze przystosowane do podłączenia zasilania z samochodu. Zdarza się, że użytkownicy zasilają LtAP powerbankiem o pojemności 20 000 mAh przez cały dzień. Zakres napięcia wejściowego wynosi 12 - 30 V DC. LtAP posiada specjalną wodoszczelną obudowę w pełni przystosowaną do wykorzystania na zewnątrz budynków, montowaną za pomocą specjalnych śrub (śruby i kołki dołączone są w zestawie).
Najważniejsze cechy:
obsługa LTE kat. 6
możliwość transmisji sieci bezprzewodowej WiFi w paśmie 2,4 GHz
maksymalna teoretyczna przepustowość WiFi to 300 Mb/s
standardy IEEE 802.11 b/g/n
modem GPS
modem LoRa 8 do komunikacji IoT
1x gigabitowy port Ethernet
3x sloty miniSIM
obudowa przystosowana do wykorzystania na zewnątrz budynków
routerOS level 4
obsługa 3G, 4G (LTE)
MikroTik LtAP-2HnD&FG621-EA&LR8G
Procesor
MT7621AT, Dwa rdzenie, Taktowanie 880 MHz
Architektura
MMIPS
Pamięć RAM
128 MB
Rodzaj pamięci RAM
DDR3
Pamięć wbudowana
16 MB Flash
Liczba portów 1G Ethernet
1
Liczba slotów SIM
3 sloty mini SIM
Chip radiowy
AR9342
Właściwości Wi-Fi
Wi-Fi 4 2,4 GHz IEEE 802.11 b/g/n 2x2 MIMO (dual-chain)
Zysk energetyczny
2,5 dBi
Pasmo LoRa
868 MHz
Model interfejsu GNSS
MT3337V
Modem LTE
R11eL-FG621-EA
TAC
86335904
Kategoria LTE
6 (300 Mb/s podczas pobierania danych, 50 Mb/s podczas wysyłania)
Urządzenie jest gotowe do pracy z „The Things Network” - słynną infrastrukturą typu open source, która zapewnia bezpłatny zasięg sieci LoRaWAN i posiada wiele aplikacji na każdą potrzebę. The Things Network ("Sieć rzeczy") pomaga rozpocząć pracę z Internet Of Things ("Internetem rzeczy") w ciągu jednego dnia. Śledzenie bydła, inteligentne nawadnianie, termostaty, inteligentne pomiary itd - możliwości są nieograniczone. Konfiguracja jest tak prosta, że każdy może zacząć naprawdę szybko. Dzięki usłudze SLA wspieranej przez „The Things Industries” wdrożenie bezpiecznych i skalowalnych rozwiązań LoRaWAN nigdy nie było łatwiejsze. Istnieją globalne społeczności programistów, firm i entuzjastów, które zawsze pomogą odpowiedzieć na pytaniami i podzielą się pomysłami dotyczącymi sieci LoRaWAN. Wystarczy dołączyć do "The Things Network", aby zaoszczędzić czas i energię dzięki inteligentnym rozwiązaniom!